Pielęgnacja twarzy na codzień

Aby pięknie wyglądać musisz o siebie dbać, niezbyt nowoczesne hasło, ale niestety nie ma takiego wyboru. Jeśli pragniesz by twoja skóra twarzy, codziennie olśniewała ważna jest codzienna pielęgnacja twarzy. Ale na czym ona polega? Przecież nie masz czasu, żeby codziennie się z tym męczyć. Wiem, że masz mnóstwo obowiązków, ale pamiętaj odpowiednio zadbana twarz doda Ci pewności siebie i sprawi, że w każdej sytuacji będziesz czuła się komfortowo. A więc może jednak przemyślisz fakt, jak ważna jest codzienna pielęgnacja twarzy.

Od czego zaczniemy?

Pamiętaj, że niesamowicie ważne, by każdego wieczoru zmywać makijaż, tutaj nie ma innej możliwości. Musisz swojej skórze pozwolić oddychać przez noc i dzięki temu rano będzie ci wdzięczna! Niestety niezmywanie makijażu na noc przynosi bardzo nieprzyjemne efekty. Jeśli weźmiemy pod uwagę dłuższy okres czasu wasza skóra będzie dużo szybciej się starzeć, a my zmarszczkom i to jeszcze przedwczesnym zdecydowanie mówimy: NIE!
Używaj kosmetyków do skóry twarzy, którą masz. Jeśli twoja skóra się świeci i jest tłusta- wybieraj kosmetyki- żele, toniki, kremy, które będą przeznaczone dla twojej skóry. Jeśli masz cerę suchą, skup się na kosmetykach do cery suchej. Podobnie będzie z cerę mieszaną, normalną, naczynkową czy alergiczną. Jeśli problem stanowi dla ciebie jaki masz rodzaj skóry, może raz warto wybrać się do kosmetyczki na zabieg i dzięki temu pomoże ona ci zrozumieć jaki masz rodzaj cery i na czym najbardziej powinnaś się skupić, kiedy o nią dbasz!

SPA dla twarzy

Warto również każdego dnia zaserwować sobie SPA dla twarzy. Tu znowu wybierzemy peeling i maseczkę dostosowaną do skóry, którą posiadamy. Po tym naprawdę poczujesz się lepiej. A Twoja skóra okaże Ci swoją wdzięczność w postaci gładkiej, pięknej twarzy.
Pamiętaj również, żeby stosować kremy, najlepiej zaopatrzyć się w krem na dzień i na noc, który również będzie przynosił twojej skórze niesamowite korzyści! Przed skorzystaniem z kremu warto oczyścić twarz tonikiem micelarnym, dzięki temu krem będzie miał lepszą szansę się odpowiednio wchłonąć.
Pamiętaj, żeby nie męczyć swojej twarzy kosmetykami z alkoholem. Oczywiście od czasu do czasu możesz ich używać, ale często w efekcie bardziej podrażniają naszą twarz, zamiast jej pomagać czy ją chronić!
Kiedy przychodzą słoneczne dni, rozumiem, że zależy Ci na pięknej, opalonej twarzy, ale pamiętaj, że opalanie w dużym stopniu szkodzi twojej skórze twarzy. Dlatego używaj filtrów, najlepiej 50 UV na skórę twarzy- pomożesz sobie w ten sposób!

Redakcja prokosmetyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *