Jak nie szkodzić naszej twarzy?

Skóra to nasza bariera ochronna. Dbając o skórę chcemy, aby była ona nawilżona i jedwabiście gładka. Skóra – zwłaszcza twarzy – jest nasza wizytówką.
Często jednak nieświadomie popełniamy błędy w pielęgnacji twarzy. Niektóre popełniane codziennie mogą wpływać na złą kondycję naszej skóry twarzy.

Odpowiednia pielęgnacja

Prawidłowa pielęgnacja twarzy oparta jest o 3 podstawowe kroki: oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie. Niby proste, a jednak nieświadomie często możemy skórze zaszkodzić. W pielęgnacji twarzy warto także uwzględniać indywidualne potrzeby naszej skóry. Typy skóry są różne: tłusta, mieszana, sucha i każda z nich potrzebuje innych kosmetyków do pielęgnacji. Różne też są problemy skórne jak na przykład trądzik czy poszerzone naczynka.
Oczyszczanie skóry to pierwszy etap dla dalszej pielęgnacji i nakładania kosmetyków. Wiele jest jednak osób które nie zmywają makijażu wieczorem kładąc się spać i tym samym nie oczyszczają skóry. Podstawą zmywania makijażu jest dobry dwufazowy płyn micelarny. Prawidłowe oczyszczenie może być tez oparte o zastosowanie najpierw mleczka a w następnej kolejności żelu myjącego. Skóry nie należy mocno pocierać i rozciągać, demakijaż nie może być agresywny.

Błędy w pielęgnacji

Błędy w pielęgnacji twarzy to także nie stosowanie preparatów złuszczających lub stosowanie nieprawidłowo dobranych do rodzaju cery i problemów jakie na niej występują. Osoby borykające się z cerą naczynkową nie powinny stosować peelingów gruboziarnistych. Peelingi enzymatyczne w takiej sytuacji są najlepszym rozwiązaniem. Bo pozbywanie się martwego naskórka jest absolutną koniecznością. Niedopuszczalnym błędem jest także pozbywanie się zaskórników poprzez ich wyciskanie, może to pozostawić ślady na twarz w postaci przebarwień czy nawet blizn.
Stosując kremy powinniśmy brać pod uwagę typ cery. Każda skóra potrzebuje nawilżenia aby procesy starzenia nie postępowały zbyt szybko. Odżywiona skóra to zdrowa skóra. Krem nawilżający powinien zawierać filtry UVA i UVB, które uchronią naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Inny krem należy stosować na dzień, a inny na noc.
Kosmetyki do makijażu powinny także pozwolić skórze na swobodę i oddychanie. Nie może on pokrywać naszej twarzy niczym szczelna maska. Pamiętajmy również, że skóra i dekolt także wymagają opieki i pielęgnacji.
Nie zawsze drogi kosmetyk jest dobry dla naszej skóry. Nie róbmy nieprzemyślanych zakupów kosmetycznych i nie traktujmy naszej skóry twarzy jako królika doświadczalnego.
Zadbana i piękna skóra odwdzięczy się nam swoją promiennością i zdrowym wyglądem przez całe życie.

Redakcja prokosmetyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *