Tutaj jesteś

Jak prawidłowo dbać o skórę?

9 lutego 2020 Makijaż


Kobiety pragną jak najdłużej zatrzymać czas. Twierdzenie to jest szczególnie prawdziwe w odniesieniu do urody. Korzystają na tym producenci kosmetyków oraz kliniki medycyny estetycznej. Reklamy obiecują nam, że dane rozwiązania pozwolą zredukować zmarszczki oraz sprawią, że nasza twarz będzie gładka jak u dwudziestolatki. Ciężko jednak w to uwierzyć, ponieważ skutki upływu czasu dopadają w końcu każdego.

Dokładne oczyszczanie

Istnieje jednak kilka reguł, których warto przestrzegać, aby długo cieszyć się piękną skórą. Po pierwsze twarz należy dokładnie oczyszczać. Jak zmywać makijaż w prawidłowy sposób? Kluczem jest wieloetapowość. Najlepiej zmyć go najpierw za pomocą olejku. Rozpuści on tłuste kosmetyki. Następnie warto użyć żelu do twarzy w celu usunięcia wszelkich pozostałości makijażu oraz innych zanieczyszczeń. Po drugie skórę należy po każdym umyciu przetrzeć wacikiem nasączonym tonikiem. Dzięki temu wyrównamy jej pH. Trzecim ważnym krokiem jest nawilżanie. Sprawdzą się tutaj wszystkie maski, sera i bogate w składniki odżywcze kremy do twarzy.

Poza kosmetykami wymienić można kilka nawyków, które pozwalają dłużej zachować młodzieńczy wygląd skóry. W słoneczne dni warto nosić okulary przeciwsłoneczne i kapelusz z szerokim rondem. Dzięki nim nie będziemy mrużyć oczu oraz marszczyć czoła, przez co unikniemy kurzych łapek i innych zmarszczek. Słońce uszkadza skórę warto więc stosować kremy z wysokim filtrem. Zmarszczki tworzą się także na skutek rozciągania skóry. W związku z tym, aby zachować jej dobry wygląd, na nudnych spotkaniach lub podczas czytania unikajmy podpierania głowy rękami. Drobne zmarszczki wokół ust pojawiają się głównie u osób palących papierosy. Jeżeli zależy nam na dobrej kondycji skóry, to warto rzucić ten niezdrowy nałóg.

Zdrowy tryb życia

Piękna i elastyczna skóra to zasługa przede wszystkim zdrowego trybu życia. Dlatego też, aby młodo wyglądać, warto odpowiednio się odżywiać, pić dużo wody oraz wysypiać się. Zarywanie nocy, picie alkoholu oraz spożywanie fast foodów i słodyczy od razu wywołuje negatywne zmiany na twarzy. Pojawiają się na niej opuchnięcia, wypryski i ciemne worki pod oczami. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na drogie kosmetyki, gdy nie dbamy o to, co dzieje się we wnętrzu naszego organizmu. Jeżeli trudno nam zmienić dotychczasowe nawyki, to warto zastosować metodę małych kroków. Każda nawet najmniejsza zmiana na lepsze na pewno pozytywnie odbije się na naszym wyglądzie. O młodą i świeżo wyglądającą twarz warto walczyć, ponieważ nic tak nie poprawia samopoczucia, jak świadomość, że wygląda się świetnie.

Jakie kolczyki najlepiej pasują do krótkich włosów?

Redakcja prokosmetyk.pl

Nasi redaktorzy na Prokosmetyk.pl to pasjonaci pielęgnacji, którzy z oddaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat pielęgnacji twarzy, dłoni i ciała oraz bogate doświadczenie w dziedzinie kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko są ciekawe, ale także praktyczne i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dostarczać czytelnikom wartościowe porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji, recenzje produktów kosmetycznych oraz inspirujące artykuły na temat zdrowia i urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?