Tutaj jesteś

Jakie produkty do brwi warto kupić?

5 lutego 2020 Makijaż

Brwi tworzą oprawę dla oczu. Podkreślają ich piękno i nadają twarzy charakteru, zwłaszcza jeśli są pięknie wyregulowane, ukształtowane i kolorystycznie dopasowane do barwy włosów na głowie. Tak naprawdę nietrudno o nie zadbać. Każda kobieta jest w stanie samodzielnie to zrobić. A pomogą jej w tym specjalistyczne produkty do brwi, które na pewno warto mieć w swojej domowej kosmetyczce.

Regulacja brwi

Włoski występujące na łuku brwiowym najczęściej nie rosną w idealnej linii. Niektóre z nich wystają nad nią, inne z kolei mogą pojawiać się niemalże przy samej powiece. Na pewno trzeba się z nimi rozprawić. Dobrze wyregulowane brwi to podstawa. Aby jednak stworzyć z nich równe i atrakcyjne łuki, warto sobie tutaj nieco pomóc i w pierwszej kolejności wyrysować wymarzony kształt brwi kredką bądź pomadą. Następnie wystające z jego obrysu włoski należy usunąć przy pomocy pęsety. Jeżeli natomiast brwi są zbyt długie, można też spróbować je delikatnie przyciąć. Dzięki temu spojrzenie nabierze lekkości.

Regulacja to krok pierwszy, ale krokiem drugim będzie nadanie brwiom właściwego dla nich koloru. Jeżeli jakiejś kobiecie zależy na uzyskaniu trwałego efektu, powinna sięgnąć po hennę. Tego rodzaju kosmetyk można już kupić w dosłownie każdej drogerii. Henna do brwi nadaje włoskom mocny i intensywny kolor, który utrzymuje się na nich przez przynajmniej kilka tygodni. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć, ale jako że przeprowadza się go bardzo szybko, nie powinno to być zbyt problematyczne. Warto natomiast skoncentrować się na wyborze odpowiedniego koloru henny. Nie może być ona ani zbyt ciemna, ani zbyt jasna. Blondynki mogą postawić na kosmetyk w kolorze jasnego brązu, a brunetki zdecydować się na odcień mocnej czerni.

Różnorodne produkty

Produkty do brwi to także takie preparaty kosmetyczne, które wykorzystuje się do wykonywania dziennych bądź wieczorowych makijaży. Wśród nich można teraz znaleźć: pomady, kredki, a także cienie prasowane i cienie w proszku. Każdy z tych kosmetyków służy do nadawania brwiom odpowiedniego kształtu i mocniejszego koloru. A który zapewnia najlepsze efekty i jest najłatwiejszy w użyciu? Na pewno dobrym wyborem dla większości kobiet okaże się pomada. To produkt wyróżniający się przyjemną konsystencją zbitego masełka, który wystarczy nałożyć w niewielkiej ilości na cienki i wąski pędzelek, aby następnie przenieść go na brwi i w ten sposób je przyciemnić lub dorysować. Kredki mogą dawać zbyt mocny efekt, a cienie bywają problematyczne podczas aplikacji. Pomada zdaje się być najlepszą opcją.

greckie kosmetyki

Redakcja prokosmetyk.pl

Nasi redaktorzy na Prokosmetyk.pl to pasjonaci pielęgnacji, którzy z oddaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat pielęgnacji twarzy, dłoni i ciała oraz bogate doświadczenie w dziedzinie kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko są ciekawe, ale także praktyczne i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dostarczać czytelnikom wartościowe porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji, recenzje produktów kosmetycznych oraz inspirujące artykuły na temat zdrowia i urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?