Czym jest konturowanie twarzy i jak to robić?

Można śmiało powiedzieć, że konturowanie twarzy to trend, który jako jeden z niewielu cieszy się niesłabnącą popularnością. To dość często używany w świecie makijażu termin, jednak nie każda malująca się kobieta, wie na czym polega. Najczęściej stosowany jest w kręgu popularnych celebrytek. I nic dziwnego – z tak podkreślonymi konturami twarzy każda kobieta czuje się jak prawdziwa gwiazda. Konturowanie może wydawać trudne, ale to tylko pozory.

W takim razie jak konturować twarz i na czym to polega?

To nic innego jak celowe nakładanie makijażu w celu podkreślenia naszych atutów, np. kości policzkowych. Używane są jasne i ciemne odcienie, które sprawiają, że kontury naszej twarzy są uwydatnione. Wiele kobiet decyduje się na tego typu makijaż, żeby optycznie zmniejszyć swój nos lub odwrócić uwagę od wysokiego czoła. Każda z nas jest w stanie uzyskać taki efekt w domowym zaciszu. Jak to zrobić i od czego zacząć? Po nałożeniu bazy i podkładu, powinnyśmy sięgnąć po odpowiedni produkt, który będzie 2 lub 3 tony ciemniejszy od naszej skóry i nałożyć go w miejscach, które chcemy obrysować. Zazwyczaj jest to linia pod kośćmi policzkowymi, linia szczęki, boki nosa i czoło przy linii włosów. Następnie przechodzimy do rozświetlenia. Rozświetlacz powinnyśmy nałożyć pod oczami, pośrodku czoła oraz na grzbiecie nosa. W ten sposób twarz staje się bardziej promienna i podkreślamy nasze atuty.

Blendowanie konturu

Kolejnym krokiem jest blendowanie, czyli rozcieranie dwóch kolorów, w celu uzyskania oszałamiającego efektu. Możemy do tego użyć pędzla lub gąbki. Musimy jednak pamiętać, żeby nie mieszać ze sobą zbyt mocno tych dwóch odcieni, ponieważ będzie wyglądać to nienaturalnie i nieestetycznie. Na koniec należy użyć pudru w miejscach, w których nałożyłyśmy wcześniej rozświetlacz, a ciemniejsze linie utrwalić bronzerem. Te cztery proste kroki są składową całego makijażu, który sprawi, że będziemy wyglądać wyjątkowo.

Konturowanie, to najlepsza technika, by uwydatnić wszystkie zalety naszej twarzy, poprawić jej rysy i wyrzeźbić niektóre obszary, tak by wyglądały obłędnie. Nie potrzebujemy do tego kosmetyków z górnej półki, ponieważ te drogeryjne sprawdzają się równie dobrze. Praktyka czyni mistrza, dlatego nawet jeśli nie jesteśmy przekonane jak konturować twarz – po prostu spróbujmy. Nie zniechęcajmy się, jeżeli nasza pierwsza próba konturowania nie zakończy się sukcesem. Warto ćwiczyć, żeby osiągnąć wymarzony efekt. Po kilku próbach z pewnością będziemy w stanie to robić nawet z zamkniętymi oczami.

Redakcja prokosmetyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.