Tutaj jesteś

Jak idealnie oczyścić skórę twarzy?

26 stycznia 2020 Makijaż


Każda cera, a zwłaszcza ta tłusta, wymaga od czasu do czasu porządnego oczyszczenia. Usuwając z niej nadmiar potu i zanieczyszczeń, a także wchodząc do jej porów i wyciągając z nich łój, można zapobiec pojawianiu się nowych krost i wyprysków oraz zahamować rozwój uciążliwego i mało estetycznego trądziku. Twarz powinno się oczyszczać dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Najlepiej zrobić to w pięciu krokach, aby uzyskać stuprocentową pewność, że na buzi nie pozostała nawet minimalna warstwa zanieczyszczeń.

Zmycie makijażu

Krok pierwszy będzie polegać na dokładnym zmyciu makijażu. Tak naprawdę jest to etap najważniejszy. Nigdy nie można o nim zapomnieć, pominąć go czy przeprowadzić w niedokładny sposób – nawet minimalna ilość kolorowego kosmetyku pozostawionego na twarz może wywołać rozkwit olbrzymiej ilości nowych wyprysków. Makijaż musi zostać idealnie usunięty. A z tym zadaniem najlepiej poradzi sobie standardowy płyn micelarny, który w żaden sposób nie narusza naturalnej warstwy skóry.

Oczyszczanie skóry twarzy może też zostać przeprowadzone przy pomocy metody OCM. Nie trzeba jej stosować codziennie, bo jest ona jednak czasochłonna, ale przynajmniej raz na tydzień warto sobie zafundować coś takiego – np. podczas sobotniego, domowego spa. W metodzie OCM do oczyszczania twarzy wykorzystuje się różnego rodzaju oleje. Często też tworzy się własne mieszanki kosmetyczne, uzupełniając je m.in. olejem rycynowym czy nawet oliwą z oliwek. Z tą metodą trzeba się dokładniej zapoznać, aby móc ją samodzielnie zastosować.

Dokładne mycie twarzy

Jeżeli jednak póki co twarz została oczyszczona wyłącznie z kosmetyków kolorowych, teraz trzeba ją jeszcze dokładnie umyć. Sporym błędem jest wiara w niesamowitą moc płynów micelarnych. Oczywiście poradzą sobie one ze zmyciem makijażu, ale na pewno nie oczyszczą dogłębnie skóry i nie przygotują jej do dalszych etapów pielęgnacji. Zrobi to tylko i wyłącznie porządny żel do mycia. Powinien być on dopasowany do typu skóry – nawilżający do cery suchej, dogłębnie oczyszczający do tej tłustej.

Oczyszczonej skórze należy jeszcze przywrócić właściwe dla niej pH, czyli rozprowadzić na niej zwykły tonik. O tym etapie wiele kobiet niestety zapomina, a jest on równie ważny co zmycie makijażu. Oczyszczanie skóry twarzy będzie niekompletnie, jeżeli przed zastosowaniem kremu skórze nie zostanie przywrócony jej naturalny odczyn. Dopiero gdy tonik zostanie na nią nałożony, można będzie przejść do aplikacji kremu lub maski. Raz w tygodniu warto też wykonać dogłębny peeling skóry twarzy.

Kremy tonujące

Redakcja prokosmetyk.pl

Nasi redaktorzy na Prokosmetyk.pl to pasjonaci pielęgnacji, którzy z oddaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat pielęgnacji twarzy, dłoni i ciała oraz bogate doświadczenie w dziedzinie kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko są ciekawe, ale także praktyczne i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dostarczać czytelnikom wartościowe porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji, recenzje produktów kosmetycznych oraz inspirujące artykuły na temat zdrowia i urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?