Jakie są sposoby na długie rzęsy?

Każda kobieta marzy o długich i mocnych rzęsach, dobrze, aby były do tego czarne i podkręcone. Na rynku kosmetycznym jest wiele tuszy do rzęs obiecujących wydłużenie czy podkręcenie, jednak nie każdy z nich daje oczekiwany efekt.

Różnorodne możliwości

Sposoby na długie rzęsy – jest ich wiele od najbardziej tradycyjnych do wymyślnych przez różne internautki. Zacznijmy może od wspomnianego już tuszu do rzęs, aby przyniósł oczekiwany efekt należy sięgnąć po ten z wyższej półki w przypadku, gdy nasze rzęsy są krótkie. Kolejną metodą jest przyklejenie sztucznych rzęs, efekt jest oszołamiający, jednak musimy pamiętać, że sztuczne rzęsy szybko się odklejają, dlatego nie nadają się do noszenia na co dzień. Następny sposób to oczywiście wybór odpowiedniej kosmetyczki i przedłużenie naszych rzęs w salonie.
Tego typu metoda jest bardzo zadowalająca, rzęsy są pogrubione, wydłużone oraz podkręcone. Dzięki przedłużaniu rzęs nie ma potrzeby używania tuszu, jednak musimy pamiętać, aby udać się na dopełnianie.
Jest to na razie najbardziej popularna metoda uzyskania piękniej oprawy oczu. Przykładowy koszt waha się od 150 zł wzwyż, wszystko zależy od metody przedłużenia oraz od rodzaju rzęs, do tego dochodzą koszty dopełnienia.

W drogeriach dostępne są różnego rodzaju odżywki, wspomagające wzrost włosków, jednak jak wybrać najlepszą?

Tu akurat z pomocą przychodzą nam fora internetowe oraz opinie klientek pod danym produktem.
Następnym sposobem na długie rzęsy są odżywki robione samemu a ich składniki posiada praktycznie każdy w swoim domu.
Wazelina dobrze regeneruje rzęsy oraz je zagęszcza, należy wmasować ją na noc a efekt otrzymamy już po miesiącu.
Kolejny sposób to olejek rycynowy, który w krótkim czasie wydłuży nasze rzęsy. Tak samo zadziała na nasze rzęsy oliwa z oliwek, musimy jednak pamiętać o regularnym stosowaniu tych produktów w celu uzyskania pożądanych efektów.
Długie rzęsy to efekt również naszej diety, jeżeli nie dostarczamy naszemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów rzęsy, jak również skóra i paznokcie będą osłabione.
Niewłaściwy dobór kosmetyków, również wpływa na łamliwość i wypadanie rzęs. Wszelkiego rodzaju płyny do demakijażu osłabiają nasze rzęsy w szczególności kiedy staramy się zmyć kilka warstw tuszu do rzęs. Czasami są osoby, które w ogóle nie zmywają tuszu tylko nakładają rano świeży co również prowadzi do osłabienia kondycji rzęs.
Do nietypowych sposobów, a jednak bardzo efektownych, należy zaliczyć czesanie rzęs czystą szczoteczką do zębów oraz masowanie linii rzęs, dzięki czemu stymulowane są do pracy mieszki włosowe.

Redakcja prokosmetyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.