Jaki manicure na walentynki?

Trendy obowiązują nawet w dziedzinie stylizacji paznokci. Zmieniają się w zależności od okazji. Potrafią stworzyć z paznokci małe dzieła sztuki, które stają się uroczym dodatkiem do typowych stylizacji. Jaki manicure na walentynki jest więc modny w tym roku? Oczywistym wyborem byłaby czerwień, która zdecydowanie najmocniej kojarzy się z miłością i wszechobecnymi w tym dniu serduszkami, ale jednak nie trzeba koniecznie na nią się zdecydować, by wyglądać świetnie i oczarować swojego partnera.

Trendy w manicure

Tak naprawdę dużo większe wrażenie zrobi na nim manicure „akwarelowy”. Po raz pierwszy zaprezentowano go już kilka lat temu, ale to właśnie w dniu walentynek styliści paznokci postanowili do niego powrócić. Zdecydowanie wyróżnia się on na tle standardowych stylizacji. Manicure akrylowy wygląda tak, jak gdyby ktoś wylał farbki o różnych kolorach na paznokcie i tak je pozostawił. Oczywiście można stworzyć z nich konkretne wzory – np. serduszka, gwiazdki lub chmurki – ale to właśnie ten artystyczny nieład prezentuje się najbardziej efektownie i jednocześnie staje się czymś niepowtarzalnym, czego nie da się powtórzyć. W przypadku zastosowania tego trendu można zdecydować się na zupełnie dowolną długość płytek. Ich kształt też nie będzie mieć większego znaczenia. Manicure akrylowy pasuje zarówno do paznokci kwadratowych, jak i okrągłych oraz migdałków.

Niektóre kobiety nie lubią jednak takich szaleństw

Wolą klasyczne rozwiązania, bo na co dzień tak właśnie się ubierają, dlatego nie wyobrażają sobie, by mogły zrobić sobie paznokcie, na których pojawią się dziwaczne plamy przypominające wylaną farbę. Dla nich manicure na walentynki musi być elegancki, a jednocześnie nieco sensualny. Paznokcie w mocnym czerwonym kolorze okażą się zatem w tym przypadku najlepszym wyborem. One zawsze są modne. Zawsze wyglądają tak samo dobrze. Niezależnie od tego, w co dana kobieta zdecyduje się ubrać, czerwone paznokcie za każdym razem tak samo dobrze zgrają się ze stylizacją. No i trzeba przyznać, że to właśnie one najmocniej kojarzą się z walentynkami. Może zatem warto pójść w klasykę, zamiast na siłę kombinować?

Tak naprawdę jednak każdy typ stylizacji i kolor lakieru może wyglądać świetnie na paznokciach walentynkowych, o ile te paznokcie będą zadbane. Obrastające skórki i poszarpana płytka nie zaprezentują się dobrze w żadnym wydaniu. W pierwszej kolejności paznokcie trzeba więc wypielęgnować, spiłować na identyczną długość i wymodelować. Dopiero po tym etapie można przejść do ich stylizacji.

Redakcja prokosmetyk.pl