Tutaj jesteś

Dłonie ważne dla człowieka

11 lutego 2020 Paznokcie


Praca. Bardzo ważny element w naszym życiu codziennym. Kiedy myślimy, jak pozyskać najlepsze efekty, jak sprawić, aby szef wreszcie udzielał nam samych pochwał, a nie tylko czepiał się o wszystko, zapominamy o najważniejszym.

Do pracy używamy przecież naszych dłoni

Cokolwiek byśmy nie robili, są one najważniejszą częścią naszego ciała niezbędną do pracy, a co za tym idzie są one narażone na wszelkie zagrożenia podczas realizowania powierzonych nam obowiązków. W tej sytuacji musimy pamiętać o wielu istotnych elementach. Jednym z nich, a można śmiało powiedzieć, że nawet najważniejszym jest skuteczna pielęgnacja dłoni. Jest ona ważna w szczególności przy pracy na stanowiskach, na których mamy do czynienia z bardzo niebezpiecznymi substancjami mogącymi w znacznym stopniu doprowadzić do uszkodzenia dłoni. W tym celu należy je zabezpieczyć poprzez chociażby pracę w specjalnie do takich celów przygotowanych rękawiczkach. Działania przeprowadzane w takich rękawiczkach zapobiegają przedostawaniu się środków chemicznych w struktury naszego organizmu, a to z kolei zapobiega dalszym skutkom ubocznym ponieważ musimy pamiętać, że są substancje, które wnikają właśnie poprzez struktury naszych dłoni do organizmu i uszkadzają bardzo ważne dla jego funkcjonowania poszczególne narządy.

Higiena pracy

O tym, jak skutecznie zabezpieczać dłonie przed szkodliwymi środkami chemicznymi, powinniśmy się dowiedzieć na stanowiskowym szkoleniu z bezpieczeństwa higieny pracy. Niestety nie wszystkie firmy podchodzą do tej kwestii w sposób rzetelny. Musimy więc sami pamiętać o podstawowych zasadach obchodzenia się z często żrącymi środkami. Niektórzy stwierdziliby, że przecież nie można sprzeciwić się szefowi, bo to on jest naszym chlebodawcą, to on wielce się nad nami zlitował i dlatego też lojalność w tym wypadku jest na pierwszym miejscu. Nie koniecznie. Oczywiście lojalność tak, ale wtedy, gdy mamy wszystko zapewnione wedle obowiązujących przepisów. Kiedy jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że jest wiele kwestii, które są poza ramami przepisowymi, wówczas mamy prawo nawet odmówić wykonywania zadań ze względu na stwarzane przez firmę zagrożenia na naszym stanowisku pracy. Nie bójmy się więc interweniować w tego typu nieprawidłowości ponieważ każdy sąd pracy, który będzie rozpatrywał naszą sprawę przyzna rację, że jeśli firma nie stosuje się do obowiązujących reguł jeżeli chodzi o bezpieczeństwo higieny pracy, nie powinna realizować swoich zadań dopóty, dopóki nie ureguluje wszystkich spraw związanych właśnie z bezpieczeństwem pracowników. Dlatego bez jakichkolwiek obaw możemy śmiało działać, tylko nie trzeba się tego bać. Szef musi wiedzieć, że nie może nadużywać swoich kompetencji. Pracujemy naszymi dłońmi, które są nam niezbędne do wykonywania wszystkich prac. Nie możemy więc ich narażać na jakikolwiek uszczerbek ponieważ to my, a nie nikt inny poniesiemy wszelkie konsekwencje związane z nieodpowiednim ich zabezpieczeniem, co może skutkować poważnymi następstwami, a musimy też pamiętać o tym, że leczenie takich uszkodzeń może trwać bardzo długo.

Kremy tonujące

Redakcja prokosmetyk.pl

Nasi redaktorzy na Prokosmetyk.pl to pasjonaci pielęgnacji, którzy z oddaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat pielęgnacji twarzy, dłoni i ciała oraz bogate doświadczenie w dziedzinie kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko są ciekawe, ale także praktyczne i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dostarczać czytelnikom wartościowe porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji, recenzje produktów kosmetycznych oraz inspirujące artykuły na temat zdrowia i urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?