Tutaj jesteś

Zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej

14 stycznia 2023 Uroda Zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej


Zabiegi medycyny estetycznej dla wielu osób są rozwiązaniem problemów związanych z funkcjonowaniem skóry czy niechcianym owłosieniem.

Wszystkim, którzy szukają fachowych porad i profesjonalnych zabiegów z zakresu dermatologii, kosmetologii i medycyny estetycznej z pomocą przychodzi instytut.bielenda.pl.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest bezpieczną, trwałą i szybką metodą usuwania owłosienia z różnych obszarów ciała. Instytut.bielenda.pl oferuje zabiegi depilacji laserem diodowym z:

  • łydek i ud
  • brzucha
  • pleców
  • ramion
  • okolic bikini i pod pachami

Efektem zabiegów jest gładka skóra i niemal całkowite pozbycie się nieestetycznego owłosienia.

W jaki sposób laser diodowy usuwa włosy?

Depilacja laserem diodowym, w odróżnieniu od tradycyjnych metod, jest zbiegiem działającym na mieszki włosowe. Polega ona na docieraniu wiązki promieniowania do mieszka włosowego bez przegrzewania naskórka. W wyniku tego działania dochodzi do zaburzenia wzrostu włosa. Mieszek ulega degradacji na skutek miejscowo podniesionej temperatury. Dzięki temu włosy odrastają jaśniejsze, cieńsze i słabsze.

Zabieg laserem diodowym skutecznie usuwa włosy w fazie wzrostu. Mieszki włosów w pozostałych fazach – regresji i spoczynkowej – nie zostaną uszkodzone. Trzyfazowy cykl wzrostu włosów powoduje, że zabieg depilacji trzeba powtarzać. Zadowalające efekty uzyskuje się po około 6 do 8 zabiegów wykonywanych w odstępach co 6-8 tygodni. Trwałe efekty po wykonaniu serii depilacji dają tzw. zabiegi przypominające.

Depilacja laserowa w Instytucie Piękna Bielenda w Krakowie jest metodą bezinwazyjną. Zabieg nie narusza delikatnej struktury skóry i działa powierzchniowo.

Dlaczego wybierając zabieg depilacji warto zdecydować się na depilację laserową?

Instytut.bielenda.pl oferuje zabiegi depilacji laserem diodowym wykonywane najnowocześniejszym sprzętem stosowanym w tej technologii. Gwarantuje to skuteczność i bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów.

Ta metoda usuwania owłosienia ma wiele zalet. Należą do nich:

  • trwałe pozbycie się owłosienia
  • bezbolesny zabieg przeprowadzany bez znieczulenia
  • skuteczna depilacja trudno dostępnych miejsc
  • bezpieczeństwo w przypadku pękających naczynek, wrażliwej skóry
  • 5-krotne skrócenie czasu zabiegu

Metoda depilacji laserowej nie jest obciążona ryzykiem powikłań. Fachowe przeprowadzenie zabiegu gwarantuje, że na skórze nie pojawią się przebarwienia, reakcje alergiczne czy blizny. 

Depilacja laserem nie powoduje wrastania włosków i zakażeń wszczepiennych.

Zabieg może być przeprowadzany również latem. Jedynym przeciwwskazaniem jest wtedy świeża 2-3 dniowa opalenizna.

Kto może zdecydować się na zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserem diodowym polecana jest wszystkim osobom, u których tradycyjne metody usuwania włosów powodują podrażnienia.

Zabiegi depilacji laserowej mogą wykonywać osoby o różnej karnacji skóry. Najlepiej sprawdza się u osób o ciemnych włosach i jasnej karnacji. Nieco mniej skuteczna jest w przypadku jasnych lub rudych włosów. Depilację można przeprowadzić też u osób czarnoskórych. W zabiegu nie przeszkadza mocna opalenizna ani okres pełnego nasłonecznienia.

Jak przeprowadzany jest zabieg depilacji laserowej?

Instytut.bielenda.pl oferuje profesjonalne zabiegi przeprowadzane przez specjalistów. Przed zabiegiem, w trakcie konsultacji, weryfikowane są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Kolejnym etapem jest wykonanie próby laserowej. Pozytywny wynik pozwala na wykonanie depilacji laserem diodowym. Rezultaty będą widoczne zaraz po zabiegu, a cała seria gwarantuje efekt gładkiej skóry.

Kremy tonujące

Redakcja prokosmetyk.pl

Nasi redaktorzy na Prokosmetyk.pl to pasjonaci pielęgnacji, którzy z oddaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat pielęgnacji twarzy, dłoni i ciała oraz bogate doświadczenie w dziedzinie kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko są ciekawe, ale także praktyczne i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dostarczać czytelnikom wartościowe porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji, recenzje produktów kosmetycznych oraz inspirujące artykuły na temat zdrowia i urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?