Podstawy pielęgnacji – kosmetyki nawadniające skórę

Czy nie każdy z nas chciałby mieć piękna i promienną cerę, nawet w czasie zimy, kiedy na zewnątrz dotykają nas ciągłe mrozy i dodatkowo wszechobecny smog.

Jak zadbać o cerę, aby była nieskazitelna każdego dnia?

Piękno naszej cery jest warunkowana kilkoma czynnikami. Jednym z nich jest właściwa pielęgnacja wykonywana każdego dnia. Ze względu na wysokie zanieczyszczenie powietrza w okresie zimowym należy szczególnie postawić na właściwe oczyszczanie. W tym celu można wykorzystywać różnego rodzaju peelingi, aby usunąć zanieczyszczenia oraz dodatkowo wyeliminować martwy naskórek. Na rynku dostępne są zarówno peelingi mechaniczne, w formie żelu z zawieszonymi drobinkami, lub peelingi enzymatyczne, które w sposób chemiczny oczyszczają cerę. Jednak dobrym rozwiązaniem jest również wykonanie domowej roboty peelingu, w tym celu najlepiej jest wybrać gruboziarnisty cukier, lub zmielona kawę. Jednaj należy pamiętać, że w przypadku kiedy stosujemy makijaż, należy do najpierw zmyć płynem micelarnym, lub innym preferowanym środkiem do demakijażu, a następnie przejść do peelingowania. Następnym krokiem jest tonizacja, którą stosuje się w celu zachowania prawidłowego pH skóry. Dlatego po każdym myciu i peelingowaniu warto jest spryskać całą twarz tonikiem, którego następnie nie należy przecierać wacikiem. Kolejnym, bardzo istotnym etapem jest nawilżenie cery. W tym celu należy sięgnąć po kosmetyki nawadniające skórę, mogą być to kremy lub żele. Ten krok wykonuje się po to aby nasza skóra była zabezpieczona przed utratą wody.

Kremy na dzień i na noc

W sprzedaży dostępne są kremy z rozróżnieniem do stosowania w dzień lub w nocy. Kremy na dzień mają znacznie lżejszą konsystencję, często wzbogacone są w filtry SPF ochraniające przed szkodliwym promieniowaniem. Natomiast kremy na noc mają działać regeneracyjnie, dlatego ich konsystencja i skład może być bogatszy. Dodatkowo odpowiedni krem należy dostosować do zapotrzebowania naszej cery, a więc jeśli mamy jakieś problemy skórne, jak trądzik, rozszerzone pory, czy po prostu zmarszczki, to powinniśmy szukać kremów pod tym kątem. Co więcej, aby dogłębnie zadbać o skórę twarzy zalecane jest stosowanie maseczek 1-2 razy w tygodniu. Do wyboru mamy różne rodzaje masek, zaczynając od tych kremowych, które po zabiegu należy zmyć. Innym rodzajem są maski peel-off, które po nałożeniu mają konsystencję żelu, jednak z upływem czasu zastygają, tworząc na twarzy pewnego rodzaju filtr. Jednak ostatnio najmodniejsze są maski w płachcie, które przyszły do nas razem z modą na stosowanie koreańskiej pielęgnacji.
Najważniejsze jest jednak, aby pielęgnacja była wykonywana regularnie, co zapewni doskonałe efekty i zahamuje procesy starzenia.

Redakcja prokosmetyk.pl