Tutaj jesteś

Piękny manicure dla każdego

1 lutego 2020 Paznokcie


Zadbane dłonie to swoista wizytówka każdego z nas. Jednak kobiety starają się, aby ich dłonie nie były tylko zadbane, ale również pięknie wyglądały. W tym celu regularnie wykonują manicure.
Do niedawna większość kobiet malowała swoje paznokcie sama, w domowym zaciszu. Jednak moda na manicure hybrydowy całkowicie odmieniła rynek, gdyż ta metoda pozwala na utrzymanie się lakieru na paznokciach nawet do 3 tygodni.

Odrost na paznokciach

Jedynym powodem wykonania kolejnego zabiegu jest nieestetyczny odrost płytki paznokcia. Co więcej, wykonanie takiego zdobienia jest stosunkowo tanie w gabinetach kosmetycznych, ale również ze względu na prostotę wykonania wiele osób wykonuje go w domu, ponieważ producenci wyszli z ofertą naprzeciw klientów nieprofesjonalnych. Zatem do wykonania manicure hybrydowego musimy wyposażyć się w 3 typy specjalnych lakierów, a mianowicie w bazę, lakier kolorowy i top. Niezbędna jest również lampa UV, bez której nie będziemy mogli utwardzić poszczególnych warstw, czyli pierwszą warstwą jest baza stosowana bezpośrednio na przygotowaną płytkę paznokcia, po nałożeniu należy ją jak najszybciej utwardzić w lampie. Następnie nakłada się 2-3 warstwy lakieru kolorowego, każdorazowo utwardzając. Ostatnim etapem jest nałożenie topu, który całość zabezpiecza oraz nadaje piękny blask, lub mat, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Ozdoby do paznokci

Dodatkowo, czołowi producenci dostarczają najróżniejsze ozdoby do paznokci, które równie łatwo się aplikuje. Przykładem mogą być najróżniejsze pyłki, zapełniające najróżniejsze efekty na paznokciach. Dostępne są pyłki, które można posypywać na jeszcze nieutwardzoną warstwę lakieru, a po utwardzeniu będą super trwałe. Innym typem są pyłki, które można wcierać w warstwę dyspersyjną. Jest to lepka warstwa, która powstaje po utwardzeniu lakieru. Po zakończonym manicure pozbywamy się jej za pomocą specjalnego płynu. Jednak istnieją również pyłki do aplikowania na top, który po utwardzeniu nie daje warstwy dyspersyjnej. Takie pyłki dają najbardziej lubiany efekt duochromu lub syrenki. Co więcej, ostatnio na rynku pojawił się nowy typ zdobienia, a mianowicie manicure tytanowy, który cechuje się jeszcze większą trwałością, w porównaniu z manicure hybrydowym.
Taka różnorodność i mnogość możliwości pozwala na to, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jednak należy pamiętać, że o paznokcie trzeba dbać pomiędzy wykonywanymi zdobieniami, aby wybrany manicure miał odpowiednio duża trwałość i pięknie się prezentował. Dlatego dobrze jest zainwestować w odżywki do paznokci.

Kremy tonujące

Redakcja prokosmetyk.pl

Nasi redaktorzy na Prokosmetyk.pl to pasjonaci pielęgnacji, którzy z oddaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat pielęgnacji twarzy, dłoni i ciała oraz bogate doświadczenie w dziedzinie kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko są ciekawe, ale także praktyczne i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dostarczać czytelnikom wartościowe porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji, recenzje produktów kosmetycznych oraz inspirujące artykuły na temat zdrowia i urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?