Tutaj jesteś

Jakie kosmetyki są zdrowe dla skóry?

3 lutego 2020 Uroda


Systematyczna pielęgnacja skóry na pewno jest dla ciebie bardzo ważna. Wiesz przecież, że to właśnie od niej w dużej części zależy to, jak się będziesz prezentować i czy będziesz zadowolona ze swojej urody. Codzienna pielęgnacja to absolutna podstawa, której nie zastąpią nawet najbardziej skomplikowane zabiegi kosmetyczne. Jeżeli jednak chcesz właściwie ją przeprowadzać, musisz sięgnąć po kosmetyki zdrowe dla skóry. A co takiego można do nich zaliczyć? Jak je odnaleźć wśród tych wszystkich preparatów występujących na drogeryjnych półkach?

Ostatnio sporo się mówi o tzw. „czystej pielęgnacji”

Zakłada ona używanie tylko takich kosmetyków, w których składzie pojawiają się wyłącznie naturalne substancje. Mogą to być m.in. witaminy, minerały, różnego rodzaju oleje i olejki oraz wyciągi z roślin. Bardzo możliwe, że sama podążyłaś za tą modą. Wyrzuciłaś wszystkie preparaty, w których dostrzegłaś występowanie związków chemicznych i od razu pobiegłaś do sklepu po kosmetyki ekologiczne i w stu procentach naturalne. Zaczęłaś pielęgnować nimi ciało, ale niestety nie dostrzegłaś żadnych wyraźnych różnic. Być może nawet efekty były zupełnie odwrotne od zamierzonych. Twoja skóra stała się jeszcze bardziej problematyczna, a ty teraz nie masz już zielonego pojęcia, w czym tkwi problem i jaką pielęgnację rzeczywiście powinnaś stosować.

Dodatkowe substancje

A problem polega na tym, że kosmetyki zdrowe dla skóry wbrew pozorom nie muszą być całkowicie naturalne i ekologiczne. Z jakiegoś powodu firmy kosmetyczne przeważnie uzupełniają je różnymi dodatkowymi substancjami. Oczywiście niektóre z nich odpowiadają za właściwą konsystencję, kolor i wygląd produktu, ale nie jest to ich jedyna funkcja. Gdyby to właśnie natura była dla naszego ciała najlepsza, tak naprawdę wszyscy producenci bazowaliby wyłącznie na niej, a tak przecież nie jest. Każda skóra jest inna. Każda skóra może inaczej zareagować na dokładnie ten sam kosmetyk. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że akurat twoje ciało dobrze reaguje na produkty wzbogacone chemicznymi substancjami, a w takim przypadku powinnaś dalej z nich korzystać. Nie podążaj na ślepo za modą. Czasem lepiej w ogóle nie interesować się najnowszymi trendami, które też potrafią zaszkodzić.

Najlepiej testuj po prostu różne opcje na sobie. Sprawdzaj, jakie typy kosmetyków najlepiej działają na twoją skórę. Możesz oczywiście interesować się działalnością różnych firm kosmetycznych, ale nie kupuj ich wyrobów tylko dlatego, że w danym momencie stały się modne i wszyscy po nie sięgają.

Jakie kolczyki najlepiej pasują do krótkich włosów?

Redakcja prokosmetyk.pl

Nasi redaktorzy na Prokosmetyk.pl to pasjonaci pielęgnacji, którzy z oddaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat pielęgnacji twarzy, dłoni i ciała oraz bogate doświadczenie w dziedzinie kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko są ciekawe, ale także praktyczne i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dostarczać czytelnikom wartościowe porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji, recenzje produktów kosmetycznych oraz inspirujące artykuły na temat zdrowia i urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?