Jak dbać o nawilżenie skóry?

Idealnie gładka, perfekcyjnie nawilżona skóra ciała to marzenie wielu kobiet, właściwie wszystkich, które nie mogą pochwalić się takim atrybutem.

Piękna skóra

Wygląda ona pięknie, lśni i jest gładka, podczas gdy sucha ma widoczne białe ślady, a nawet zadziorki. Przede wszystkim jednak nawilżona, zadbana skóra jest bardzo przyjemna w dotyku – aż chce się jej dotykać, podczas gdy taka, której brakuje nawilżenia, jest szorstka, nieprzyjemna w dotyku, a przy tym daje przykre odczucia – wysuszenia, ściągnięcia, a nawet swędzenia i pieczenia. Sposobem na walkę z tym jest oczywiście stosowanie kosmetyków. Wiele kobiet jednak to robi, nawet bardzo sumiennie, ale mimo to nie osiąga pożądanych rezultatów. Przyczyną tego zwykle jest wybieranie produktów kiepskiej jakości, przy czym wcale nie muszą to być preparaty najtańsze. Kiedy chce się długotrwałego nawilżenia i zadbania o skórę w najwyższym stopniu, trzeba wybrać preparat do pielęgnacji ciała, który zapewni długotrwałe i dogłębne nawilżenie, nie takie, które zniknie po pierwszej kąpieli. Wówczas już sumienność stosowania tego kosmetyku nie będzie tak ważna, choć oczywiście też ma bardzo duże znaczenie – balsam do ciała powinno się stosować każdego dnia, po kąpieli, kiedy skóra jest rozpulchniona, oczyszczona i najefektywniej chłonie składniki odżywcze.

Preparaty w drogeriach

Znalezienie dobrego preparatu nie powinno sprawić nikomu większych problemów, w końcu drogeryjne półki uginają się pod ciężarem takich produktów. Trzeba tylko wiedzieć, na jaki produkt postawić. Na pewno dobrym wyborem są niektóre kosmetyki znanych marek, gdyż zwykle tacy producenci dbają o swoją renomę i nie mogą pozwolić sobie na wypuszczenie na rynek kiepskiego produktu. Z tego powodu wielką popularnością cieszą się na przykład produkty marki Bielenda balsam do ciała której należy do najchętniej wybieranych. Oczywiście można go znaleźć w bardzo szerokim wyborze, dzięki czemu każdy może dobrać kosmetyk do swoich potrzeb. Warto jednak pamiętać, że kluczowe jest nawilżenie. Jeśli zapewni się je na naprawdę dobrym poziomie, inne problemy, takie jak brak blasku czy jędrności, również znikną. Warto też stosować produkt sumiennie każdego dnia, bo będzie temu można będzie w pełni odkryć jego właściwości i korzystać z niego pełnymi garściami. Oczywiście nie można też zapominać o regularnym wykonywaniu peelingu. Tylko wtedy można mieć gwarancję, że skóra będzie w pełni wchłaniać składniki odżywcze znajdujące się w balsamie, jak i w innych stosowanych kosmetykach. Tak zadbane ciało będzie wyglądało rewelacyjnie!

Redakcja prokosmetyk.pl