Domowe sposoby na przebarwienia

Przebarwienia skóry to przede wszystkim problem natury estetycznej. Dla wielu osób jest więc przyczyną dyskomfortu. I dlatego właśnie warto wiedzieć, że z przebarwieniami można sobie radzić. I to nie tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Również w warunkach domowych, można stopniowo je zmniejszać.

Jakie więc są domowe sposoby na przebarwienia?

Pierwszym sposobem jest sięgnięcie po składniki o działaniu wybielającym. Ich wybór nie jest przypadkowy. Przebarwienia powstają bowiem w wyniku nadmiernej ilości melaniny, czyli barwnika występującego w ludzkiej skórze. A składnikami, z którymi melanina wchodzi w reakcję są między innymi soda oczyszczona, sok z cytryny czy sok z ogórka. Składniki te można stosować osobno, robiąc z nich na przykład maseczki. A można też połączyć je ze sobą, przygotowując naturalny płyn micelarny i tonik w jednym. Przemywanie nim przebarwień regularnie nie tylko pomoże je zmniejszyć, ale też zadba o kondycję skóry, nawilżając ją i odżywiając.
Drugim sposobem na walkę z przebarwieniami są specjalistyczne kosmetyki. Znalezienie ich nie stanowi dzisiaj właściwie żadnego problemu. Dostępne są zarówno w aptekach, jak i w drogeriach. A jeśli ktoś ma problem, który kosmetyk wybrać, może zawsze zapytać sprzedawcę, czy dermatologa. Wśród nich wszystkich na szczególną uwagę zasługują jednak kosmetyki na bazie kwasu azelainowego. Kwas ten na szeroką skalę wykorzystywany jest do zabiegów w salonach kosmetycznych. A to dlatego, że fantastycznie usuwa przebarwienia, choć nie tylko. Wybierając kosmetyk z tym kwasem można mieć pewność, że zahamuje on powstawanie kolejnych przebarwień. A te są między innymi efektem ekspozycji na słońce czy przyjmowania hormonów.

Sposoby na przebarwienia

Jeśli chodzi o domowe sposoby na przebarwienia, nie sposób nie powiedzieć też o aloesie, czy ziemniaku. Zarówno miąższ pierwszego, jak i starta masa z drugiego, bardzo skutecznie rozjaśniają wszelkie przebarwienia. Wnikając wgłąb skóry, redukują plamy a jednocześnie nawilżają głębsze partie skóry. Warto więc i o nich w codziennej pielęgnacji pamiętać.
A czy przed nowymi przebarwieniami można się chronić? Jak najbardziej. W ochronie niezwykle skuteczny jest nie tylko wspomniany już kwas azelainowy. Bardzo skuteczne jest również stosowanie kosmetyków z wysokimi filtrami, które nie pozwalają słońcu pobudzać skóry do nadmiernej produkcji melaniny. A jeśli ktoś ma przebarwienia w efekcie przyjmowania hormonów, to warto przyjmować suplementy diety, które niwelują ich negatywny wpływ na organizm.

Redakcja prokosmetyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *