Dobry krem pod oczy – jaki wybrać?

Oczy nie przez przypadek nazywane są zwierciadłem duszy. Nie tylko umożliwią korzystanie ze zmysłu wzroku, ale również stanowią o urodzie. Czy to zima, czy wiosna, czy letni dzień – oczy najczęściej są wizytówką człowieka. Chyba, że zostały schowane pod okularami przeciwsłonecznymi. Jeśli jednak okularów nie ma, to oczy zawsze są na widoku. Nie można ich ubrać, ani przykryć. Dlatego też warto o nie dbać.

Regeneracja skóry

Podstawą kosmetycznej pielęgnacji oczu jest regeneracja delikatnej skóry. Tak łatwo ulega ona w tym obszarze przesuszeniu, zwiotczeniu, czy zaczerwienieniu. A jak jej pomóc? Kluczowym wydaje się tutaj dobry krem pod oczy. Dobry, czyli taki, który dostarczy skórze wszystkich potrzebnych składników i będzie ją chronić.
Po pierwsze, krem musi zawierać mikroelementy regenerujące mikrouszkodzenia. Muszą być to witaminy i minerały, a także związki białkowe i cukrowe, które naprawiają wszelkie pęknięcia w strukturach skóry i pomagają jej odzyskać zdrowy wygląd. A takie właśnie elementy zawierają przede wszystkim kremy oparte na naturalnych składnikach. Z roślin pobiera się w i w warunkach laboratoryjnych łączy składniki, które działają natychmiast. Jest to efekt ich niezwykłej kondensacji. W każdej porcji kremu jest ich tyle, co w kilogramach zjedzonych roślin. Dzięki temu kremy są aż tak skuteczne.

Odpowiedni krem

Drugim elementem, który charakteryzuje dobry krem pod oczy, to jego zdolności w wiązaniu wody. A ta jest kluczowa między innymi dla zachowania sprężystości i elastyczności. Bo odwodniona skóra staje się szybko wiotka i szara. Dobry krem natomiast nie tylko zapobiega utracie wody, ale też zatrzymuje ją w ilościach, które są niebezbłędne dla wchłaniania składników odżywczych.
Wiązanie wody, działanie regeneracyjne – to ważne, ale nie jedyne cechy, którymi dobry krem po oczy się charakteryzuje. Bo żeby rzeczywiście działanie kremu było widoczne, powinien on redukować oznaki zmęczenia, w tym sińce pod oczami, czy worki wynikające z kiepskiego mikrokrążenia. W jego składzie nie powinno więc brakować składników stymulujących krążenie. Oczywiście i ich nie brakuje w wielu roślinach. Dlatego naturalny krem może fantastycznie się sprawdzić.
A jaki krem wybrać? Na dzień, czy na noc? Jeśli pielęgnacja ma być kompleksowa, warto zastanowić się nad dwoma kremami. Jeden na dzień – aby chronił skórę przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych, a drugi na noc, aby regenerował skórą. Wtedy efekty będą bez wątpienia najlepsze. A oczy będą zawsze błyszczały swoim naturalnym blaskiem.

Redakcja prokosmetyk.pl