Domowy salon kosmetyczny

Aby pięknie wyglądać, trzeba o siebie systematycznie dbać. Jednym ze sposobów na nieskazitelny wygląd są zabiegi kosmetyczne w salonach. Potrafią one jednak dużo kosztować. Niewiele kobiet może sobie na to pozwolić. Maski algowe można stosować w zaciszu swojego domu i znajdziemy także je w niskich cenach. Dzięki temu każda kobieta będzie mogła sobie pozwolić na ich regularne stosowanie.

Różne formy

Maski algowe do użytku domowego występują w różnych formach i konsystencjach. Najwygodniejszą odmianą są maseczki w płachcie. Składają się z tkaniny, która została nasączona płynem zawierającym algi w swoim składzie. Taki produkt nakładamy na twarz na 15-20 minut i po tym czasie wyrzucamy płachtę, a resztę produktu wmasowujemy w twarz lub zmywamy, w zależności od zaleceń producenta.
Maski algowe występują czasem w postaci kremu lub glinki, aplikujemy je na twarz za pomocą specjalnego pędzelka lub szpatułki. Także trzymamy je na twarzy przez kilkanaście minut, po czym całość zmywamy. Maseczki w takiej formie występują jako produkt jednorazowy w specjalnych saszetkach lub jako kosmetyk wielorazowy (tubka lub słoik zawierają większą ilość maseczki). Dzięki temu możemy ich używać dłużej, o ile nie przekroczymy podanego terminu przydatności do spożycia.

Samodzielne wykonanie

Maseczkę możemy także zrobić sobie sami, kupując poszczególne składniki. Maski algowe są bardzo łatwe do wykonania samemu. Wystarczy zakupić np. spirulinę, do tego opcjonalnie ulubioną glinkę. Do takiej mieszanki wystarczy dodać odrobinę wody i maseczka gotowa. Samodzielne wykonanie kosmetyku zazwyczaj jest tańszą opcją od zakupienia gotowego produktu i znamy dokładnie skład.
Pozytywny wpływ, jaki mają maski algowe na naszą cerę można by długo wymieniać. Zostaje wyrównany koloryt cery, poprawia się jej jędrność i sprężystość. Algi zawierają dużo witamin i minerałów, których potrzebuje nasze ciało. Dlatego są cenionym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Maski algowe są jednak wciąż niedoceniane przez konsumentki. Wystarczy zapytać najbliższą znajomą, kiedy ostatnio używała osobiście maski z algami.
W życiu codziennym mało z nas pamięta o tym, jak ważna jest systematyczna pielęgnacja i że należy dostarczać sobie witamin i minerałów. Szczególnie zimą, gdy w Polsce trudno jest o spożywanie pełnowartościowych pokarmów, składających się ze świeżych owoców i warzyw. Maski algowe to sposób na przemycenie składników odżywczych do swojego ciała przez cały rok. Wystarczy je stosować kilka razy w tygodniu, aby zobaczyć namacalne efekty.

Redakcja prokosmetyk.pl