Co ile należy wykonywać peeling do ciała?

Mimo iż uroda nie jest najważniejsza, to dla większości kobiet jest to temat bardzo ważny w codziennym życiu. W reklamach wciąż podziwiać można niedościgniony ideał urody, który z pewnością jest wynikiem wielu retuszy. To doskonałe pole do popisu dla firm kosmetycznych, oferujących coraz to nowe produkty do pielęgnacji a także salonów kosmetycznych oferujących nowoczesne zabiegi jak na przykład peeling do ciała czy kwasy na twarz.

Różnorodny wybór

Mając tak szerokie spektrum możliwości, kobiety nierzadko nie wiedzą, z których produktów korzystać. Przed zakupem warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Możemy sprawdzić rozmaite fora internetowe czy blogi. Jeśli jednak tylko istnieje taka możliwość, to najlepiej zapytać się najbliższych, po jakie kosmetyki do ciała sięgają. Na pewno nasza mama czy siostra albo koleżanka z pracy podpowiedzą nam zupełnie szczerze o efekcie jaki otrzymują po użyciu kosmetyku jakim jest owy peeling do ciała. A niestety, w Internecie , zwłaszcza wśród blogów czy w innych źródłach social media, znaleźć można bowiem wiele pochlebnych opinii, wyrażonych jednak nie do końca szczerze. Oczywiście, jeden peeling do ciała czy inny kosmetyk może z powodzeniem służyć danej osobie a u innej wywołać nawet wysypkę. Przede wszystkim należy sięgać po kosmetyki, które pasują do naszego typu cery i skóry. Peeling do ciała to zabieg, którego nie należy przeprowadzać zbyt często.

Podrażnienia skóry

Zbyt duża częstotliwość wykonywania tego zabiegu może przyczynić się do przesuszenia lub podrażnień skóry. Na początek, aby przyzwyczaić ciało do zabiegu peeling należy wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu. Nie powinno się również wykonywać pierwszy raz peelingu na całe ciało. Na początek należy na umyty i osuszony fragment na przykład ręki czy nogi nałożyć peeling do ciała i sprawdzić, czy nie wystąpi reakcja alergiczna. Nawet produkty o ciekawych i zupełnie naturalnych składach mogą przyczynić się do powstawania zaczerwienień albo do wystąpienia reakcji alergicznej. Nie powinno się również zostawić skóry po zabiegu samej sobie. Powinno się dokładnie ją nawilżyć, najlepiej olejem lub masłem z linii do której należy wybrany peeling do ciała. Najwygodniej użyć peeling do ciała podczas kąpieli, w wannie. Niektóre kosmetyki tego typu posiadają duże ziarenka, na przykład ziarenka kawy, które należy dokładnie spłukać z ciała. Absolutnie warto umieścić w odpływie sitko, aby zebrać resztki kosmetyku, nie doprowadzając tym samym do zatkania rur kanalizacyjnych w naszym domu. To bardzo ważne.

Redakcja prokosmetyk.pl