Tutaj jesteś

Jak dobrać podkład do typu cery?

17 grudnia 2019 Uroda


Kobiety, które szukają odpowiedzi na pytanie, jak dobierać podkład do cery, przeważnie chcą się po prostu dowiedzieć, jaki kolor tego kosmetyku byłby dla nich odpowiedni. W końcu nie ma nic gorszego od pomarańczowej twarzy odbijającej się od jasnego kolorytu szyi. Zbyt jasne podkłady też nie wyglądają dobrze, ponieważ odcinają się od reszty ciała i zwracają na siebie uwagę w sposób negatywny. Nieco ważniejsze może jednak okazać się właściwe dopasowanie podkładu do typu cery.

A jak to zrobić?

Jeżeli twoja cera jest sucha, nie masz niestety zbyt dużego wyboru. Większość standardowych podkładów nie będzie wyglądać na niej dobrze. Kolorowe kosmetyki mogą podkreślić twoje suche skórki, które w szczególności uwydatnią się w okolicach brody i nosa. Poszukaj więc takich podkładów, które przy okazji zdołają nawilżyć cerę. W ich składzie powinna występować przede wszystkim witamina A. Raczej celuj w kosmetyki o konsystencji mlecza lub ewentualnie fluidu. Pamiętaj też, aby przez wykonaniem makijażu pokryć twarz warstwą odżywczego kremu na dzień.

Jeszcze bardziej problematyczna w kwestii wykonywania makijażu może okazać się cera wrażliwa. Czegokolwiek na nią nie nałożysz, ona reaguje stanami zapalnymi, czerwonymi krostkami, przebarwieniami i silnym podrażnieniem. Najlepiej by było, gdybyś całkowicie zrezygnowała z używania podkładu, ale wszyscy dobrze wiemy, że jest to niemożliwe. Spróbuj zatem znaleźć przynajmniej takie kosmetyki, które będą mieć jak najkrótszy skład. Przeważnie są to podkłady mineralne. Dobrym wyborem będą też kosmetyki ekologiczne.

Cera tłusta potrzebuje z kolei porządnego zmatowienia. A jak dobierać podkład do takiego typu skóry? Kieruj się potrzebami swojej cery i celuj w takie podkłady, które w swoim składzie będą zawierać substancje zdolne do pochłaniania nadmiernej ilości łoju. Możesz też poszukać kosmetyków zawierających różne wyciągi roślinne, dzięki którym twoje pory ulegną zwężeniu. Pamiętaj też, aby po nałożeniu podkładu nałożyć na twarz puder matujący, który zapobiegnie świeceniu się skóry w ciągu dnia.

Jeżeli odkryjesz swój typ skóry, z łatwością dopasujesz do niej potem odpowiedni podkład. W twojej kosmetyczce powinien jednak pojawić się również kosmetyk na specjalne okazje, czyli podkład rozświetlający, który w niektórych sytuacjach nie ma sobie równych. Możesz go użyć po nieprzespanej nocy, aby zredukować szary odcień cery i zapewnić jej piękny blask. Takie rozświetlające podkłady fantastycznie wyglądają również na różnego typu imprezach.

Kremy tonujące

Redakcja prokosmetyk.pl

Nasi redaktorzy na Prokosmetyk.pl to pasjonaci pielęgnacji, którzy z oddaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat pielęgnacji twarzy, dłoni i ciała oraz bogate doświadczenie w dziedzinie kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko są ciekawe, ale także praktyczne i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dostarczać czytelnikom wartościowe porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji, recenzje produktów kosmetycznych oraz inspirujące artykuły na temat zdrowia i urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?