Tutaj jesteś

Wybierz swoje obrączki ślubne

22 listopada 2020 Uroda obrączki ślubne

Trudno jest dzisiaj, nawet, wyobrazić sobie, że jakakolwiek uroczystość ślubna mogłaby się odbyć bez obrączek. Wzajemne wręczanie obrączek jest tradycją przyjętą już w większej części świata. Uważa się, że zwyczaj ten symbolizuje wieczną miłość, którą przysięgają sobie małżonkowie na ślubnym kobiercu. Trudno jest też dzisiaj pomyśleć, że obrączki były kiedyś wykonywane z roślin czy ze skór zwierząt, trudno też zdać sobie sprawę, że znane były już w starożytnym Egipcie i tam zapoczątkowały swoje istnienie.

Złote i srebrne z grawerunkiem lub bez

W Polsce do czasów I Wojny Światowej obrączkę nosiła tylko kobieta, dopiero później zaczął nosić ją także mężczyzna. Wciąż nosi się obrączkę na lewej ręce, ale w Polsce przyjęło się, że jej miejsce jest na ręce prawej.

Dzisiejsze obrączki wykonuje się z różnego rodzaju złota i ze srebra. Jednak największą popularnością cieszą się obrączki złote. Od niedawna przyjął się też zwyczaj grawerowania wewnętrznej strony obrączek. Pisze się tak najczęściej datę ślubu, krótką dedykację lub imiona małżonków.

Więcej informacji i możliwość zakupu online: https://luva.pl/obraczki-slubne

Obrączka w towarzystwie pierścionka zaręczynowego

W naszym kraju jest kultywowanych kilka tradycji związanych z obrączkami ślubnymi. Kolejna z nich to sposób noszenia obrączki ślubnej, przez kobietę, w towarzystwie pierścionka zaręczynowego. Z tego też powodu dobrze jest zawsze dobrać tak obrączki ślubne by pasowały stylem i fasonem również do wcześniej danego pierścionka.

Popularne coraz bardziej stają się obrączki z brylantami, które znacznie dodają dużo blasku i błysku.

Wybierz swoją obrączkę!

Najczęściej większość klientów decyduje się na proste a przy tym klasyczne obrączki. Jednak są też pasjonaci obrączek nietypowych, takich, których wzory są oryginalne i niebanalne. W ofercie sklepów sprzedających obrączki znaleźć można biżuterię dwukolorową, ozdobioną sercami lub matową. Bardzo interesującą propozycją są też egzemplarze młotkowe, które posiadają nierówną powierzchnię.

Każdy może więc wybrać odpowiedni dla siebie wzór obrączek. Ponadto można go ozdobić dyskretnym zapisem, informującym o wiecznej miłości.

Jakie są najmodniejsze obrączki ślubne?

Obrączki ślubne tylko z pozoru wyglądają tak samo lub podobnie. Różnią się, co prawda, drobnymi detalami, ale bardzo istotnymi. Wybór zawsze odbywa się tak samo, pary dobierają obrączki do fasonu pierścionka zaręczynowego, zwracają uwagę na szerokość, próbę złota, kolor. Czasami już te elementy pomogą na stworzenie obrączek pod zamówienie, spersonalizowanych i jedynych w swoim rodzaju. Bardzo popularne są obrączki z soczewką, która sprawia, że komfort ich użytkowania jest bardzo duży.

Jednak wciąż pary poszukują modelu tego jedynego, który od razu, za pierwszym spojrzeniem zwróci ich uwagę i przykuje wzrok. Moda, w tej materii, nie zmienia się zbytnio, ale wciąż obrączki muszą być złote. Od niedawna niektóre pary zaczęły decydować się na symbol miłości w kolorze białego złota a coraz większą popularnością cieszyć się zaczęły dwukolorowe. Czyli, że żółty odcień złota przełamany został białym akcentem.

Kremy tonujące

Redakcja prokosmetyk.pl

Nasi redaktorzy na Prokosmetyk.pl to pasjonaci pielęgnacji, którzy z oddaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat pielęgnacji twarzy, dłoni i ciała oraz bogate doświadczenie w dziedzinie kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko są ciekawe, ale także praktyczne i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dostarczać czytelnikom wartościowe porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji, recenzje produktów kosmetycznych oraz inspirujące artykuły na temat zdrowia i urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?