Którą metodę depilacji bikini wybrać?

Nadchodzi lato, a wraz z nim upalne dni. Coraz więcej będziemy odkyrwać nasze ciała, wychodzić na plażę, gdzie będziemy pokazywać się w skąpych strojach.

Nasz wygląd

We współczesnym świecie bardzo dużą uwagę przykłada się do wyglądu. Staramy się uniknąć wpadki, jaką mogłoby być pokazanie nadmiernego owłosienia okolic bikini. Musimy się zastanowić jaki sposób depilacji miejsc intymnych będzie dla nas najlepszy. Mamy różne rodzaje depilacji bikini. Zaczynając od francuskiej, która jest najpłytsza i polega na usuwaniu włosków z okolic wzgórka łonowego i pachwin, przez brazylijską, w której pozostawia się owłosiony niewielki obszar w kształcie paska bądź trójkąta na wzgórku łonowym, po depilację hollywoodzką. Ta ostatnia jest najgłębsza i obejmuje całkowite usuwanie włosków z okolic intymnych, łącznie z wargami sromowymi i pośladkami. A który sposób usuwania niechcianego owłosienia jest najlepszy?

Depilacja bikini

Najprostszą i najtańszą metodą będzie golenie maszynką, ten sposób daje jednak krótkotrwały efekt. Wiele osób korzysta z depilatorów, które skutecznie pozbywają się włosków na długo, jednak mogą powodować ich późniejsze wrastanie. Popularnym zabiegiem jest depilacja woskiem bądź pastą cukrową, daje ona efekty na dłuższy czas, jednak może być bardzo bolesna. Niektórzy stosują również kremy do depilacji, które jednak słabo sprawdzą się przy ciemnych i gęstych włosach oraz mogą powodować podrażnienia. Najskuteczniejszym sposobem depilacji, pozwalającym pozbycie się owłosienia na wiele lat, a nawet na zawsze jest depilacja laserowa. Nie jest to jednak zabieg bez wad, gdyż klientki odstrasza jego bolesność oraz bardzo wysoka cena. Niezależnie od wybranej metody depilacji, nie wolno zapominać o nawilżaniu skóry odpowiednimi balsamami i olejkami oraz regularnym peelingu.

ciuchy-wyprzedaz.pl

Redakcja prokosmetyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *