Dobroczynne działanie śluzu ślimaka

Liczne badania potwierdzają, że wydzielina z gruczołów ślimaka, nazywana powszechnie śluzem ślimaka ma korzystny wpływ na stan i funkcjonowanie skóry człowieka. Właściwości te są wynikiem jego unikalnego składu, w którym oprócz witamin znajdziemy również alantoinę, kolagen, elastynę, czy kwas glikolowy, a nawet naturalne antybiotyki.

Właściwości

Alantoina ma właściwości zmiękczające, nawilżające, przeciwzapalne dzięki czemu działa kojąco na wszelkie podrażnienia i zmiany skórne. Przypisuje jej się też działanie takie jak rozjaśnianie blizn, likwidacje rozstępów, a nawet redukcję cellulitu.
Kwas glikolowy wygładza i opóźnia efekty starzenia, oczyszcza pory i usuwa martwy naskórek.
Kolagen i elastyna wpływają na jędrność cofając wspomniane wcześniej efekty starzenia. O dobroczynnym działaniu witamin, głównie C, E, A nie trzeba nawet pisać.
Dobroczynny skład śluzu ślimaka znany był już starożytnym Grekom, ale przez lata zapomniano o nim. Współczesny renesans tej wydzieliny zawdzięczamy spostrzeżeniom pewnej rodziny hodującej ślimaki, która zauważyła, że ich ręce, które miały częsty kontakt ze śluzem ślimaka są wyjątkowo zadbane i pozbawione blizn, które powstały przez lata pracy fizycznej. Ów spostrzeżenia wkrótce poparto badaniami.
Oczywiście nie każdy ślimak produkuje śluz, który nadaje się do uzyskania preparatów kosmetologii. Obecnie wykorzystuje się do tego gatunek ślimaka Helixa Aspersa Mullera. Ciekawym faktem jest sposób pozyskiwania śluzu, którego skład jest uzależniony od stanu zdrowia ślimaka. Jeśli zwierzę jest chore lub zestresowane śluz będzie zawierał toksyny, dlatego uzyskiwanie dobroczynnego śluzu jest sprawą niełatwą.

Wiele kosmetyków

Obecnie, śluz ślimaka zawarty jest wielu kosmetykach, z czego najpopularniejszy to krem ze śluzem ślimaka. Zawiera on łatwo wchłanialne, wysoko stężone składniki opisane powyżej, których główną zaleta jest to, że nie uzyskano ich syntetycznie w wyniku reakcji chemicznych. Wytworzyła je natura.
Biorąc pod uwagę powyższe, kosmetykami ze śluzu ślimaka powinny zainteresować się nie tylko osoby dbające o urodę,chcące opóźnić mechanizmy starzenia, ceniące sobie naturalność kosmetyków, ale również te z trudnymi do wyleczenia problemami dermatologicznymi takimi jak: blizny, rozstępy, cellulit, trądzik i inne zmiany zapalne.
Krem ze śluzem ślimaka, jest niezwykle skuteczny, potwierdzi, to każda osoba, która spróbowała jego działania na własnej skórze. Oczywiście w tym przypadku musimy również zwrócić uwagę na zawartość kremu, czyli ilość śluzu ślimaka w ogólnej masie kremu, aby nie okazało się, że są to tylko symboliczne ilości.

Redakcja prokosmetyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *