Płatki liftingujące pod oczy

Każda kobieta chciałaby zachować młody wygląd jak najdłużej. Walczymy z jesienią życia różnymi sposobami, wzbraniając się przed zmarszczkami i przebarwieniami. Rozwiązań tego nieuniknionego problemu szukany w drogeriach, aptekach, ale także u kosmetyczek czy lekarzy. Wiele z nas zaczyna walkę ze starzeniem się skóry już od młodości, co jest bardzo mądrym postępowaniem. Prewencja to skuteczny sposób na utrzymanie młodego wyglądu skóry jak najdłużej.

Pielęgnacja okolicy oczu

Niestety często nakładamy kosmetyki tylko na twarz, zapominając o skórze szyi, dekoltu, a także dłoni, które w późniejszym wieku łatwo zdradzają nam wiek. Co ciekawe, wiele osób omija także w pielęgnacji okolice oczu, co jest błędem. Skóra pod oczami jest bardzo cienka i pozbawiona gruczołów łojowych, co powoduje, że jest bardziej sucha. Dodatkowo jest narażona na tarcie w ciągu dnia, gdy przecieramy oczy, a także gdy robimy demakijaż wacikiem. Dodatkowo, przyjmuje ona wiele i znosi ciężkie korektory. A kurze łapki i zmarszczki wokół oczu powstają bardzo łatwo.

Innym problemem wieku kobiet związanych z okolicą oka są ciebie pod oczami. Często jest to po prostu kwestia urody i genetycznych predyspozycji, ale w większości przypadków można z nimi walczyć, zamiast przykrywać je korektorem. Warto sięgnąć po kosmetyki pielęgnacyjne do skóry oczu ze składnikami niwelującymi cienie. Dodatkowo ważne jest nawadnianie skóry, a więc picie dużej ilości płynów, głównie wody. Należy pamiętać również o higienie snu – wystarczająco dużo snu codziennie przynosi zaskakujące dobre efekty na skórze.

Po jakie produkty warto sięgnąć?

Jeśli chcemy zadbać o skórę wokół oczu to pierwsze kroki możemy skierować do kuchni – tu znajdziemy zimne łyżeczki, które zmniejszają opuchliznę, i okłady z herbaty lub ogórka, które usuwają cienie i odświeżają skórę. W drogerii możemy znaleźć kremy do wrażliwej okolicy oczu, o różnym działaniu. A także coś, co przypomina maseczki w płachcie do twarzy, a mianowicie płatki pod oczy. Produkt ten jest swoistym shotem odżywczym dla skóry wokół oczu.

Jeżeli zmagamy się ze zmarszczkami, obwisłą skórą pod oczami, albo wybieramy się na jakąś uroczystość to warto sięgnąć po płatki liftingujące pod oczy, które natychmiastowo poprawią wygląd naszej skóry. Mają one ciekawą konsystencję hydrożelu, dzięki czemu są przyjemne w użyciu i nie przemieszczają się na twarzy. Naładowane są korzystnymi dla skóry substancjami, które stopniowo przenikają w głąb skóry i ją odżywiają oraz liftingują. Forma hydrożelu sprawia, że nie zasychają.

Redakcja prokosmetyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *