Tutaj jesteś

Żele do ultradźwięków: zastosowanie w kosmetologii, fizjoterapii oraz w domowych zabiegach

1 czerwca 2023 Uroda Żele do ultradźwięków


Żel do zabiegów z ultradźwiękami to produkt, który stosowany jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, ale można także z powodzeniem korzystać z niego w domowych warunkach. Należy jednak mieć odpowiednie urządzenia oraz wiedze na temat tego, jak z nich korzystać. Dlaczego stosowanie tego typu żeli jest tak ważne i jakie mogą być efekty stosowania zabiegów z ich wykorzystaniem?

Żele do ultradźwięków

Charakterystyczną cechą żeli do ultradźwięków jest ich lekka, ale treściwa konsystencja. Mają także właściwości chłodzące, dzięki czemu zabiegi z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych są o wiele przyjemniejsze dla skóry i zmniejszają zaczerwienienie. Produkty dostępne w naszym sklepie to najwyższa jakość w przystępnej cenie – korzystają z nich profesjonaliści w gabinetach kosmetologicznych, ale z powodzeniem można je także stosować w domu. Mają bezpieczną formułę, dzięki czemu nie wymagają specjalistycznego przeszkolenia.

Żel do zabiegów z ultradźwiękami w domu

Żel do ultradźwięków stosuje się podczas zabiegów kosmetologicznych w gabinecie, ale można sięgać po niego także w zaciszu własnej łazienki, przy pomocy odpowiednich narzędzi. Najpopularniejszym z nich, jeśli chodzi o domowy użytek, jest peeling kawitacyjny. To niewielkie urządzenie jest łatwe w użyciu i bardzo intuicyjne, dlatego z powodzeniem można z niego korzystać bez konieczności odwiedzania kosmetyczki. Żel do ultradźwięków nakłada się wtedy bezpośrednio na głowicę urządzenia lub w niewielkiej ilości na skórę, a następnie wystarczy powoli ją przesuwać.

Żele do ultradźwięków można, a nawet trzeba wykorzystać podczas domowego zabiegu sonoforezy. Specjalne urządzenie emituje ultradźwięki, a żel ułatwia ich przepływ, dzięki czemu zwiększa wchłanianie aktywnych składników w głąb skóry. Domowy zabieg powinien trwać nie więcej niż 15 minut. Dobrze, jeśli jest poprzedzony wspomnianym wcześniej peelingiem kawitacyjnym.

Profesjonalne zabiegi z ultradźwiękami

W gabinetach kosmetologicznych można wykonać szereg zabiegów wykorzystujących fale ultradźwiękowe, a co za tym idzie – także dedykowane do tego żele. Są to między innymi:

  • peeling kawitacyjny,

  • sonoforeza,

  • jonoforeza,

  • mezoterapia bezigłowa,

  • radiofrekwencja,

  • liposukcja ultradźwiękowa.
    Żele do ultradźwięków mogą być stosowane także w przypadku urządzeń wykorzystujących fale radiowe. Istnieją także preparaty mieszane oraz dedykowane tylko do zabiegów radiowych. Ultradźwięki wykorzystuje się także podczas zabiegów fizjoterapii, takich jak masaże rozluźniające oraz sesje mające na celu redukcję stanów zapalnych.

Kremy tonujące

Redakcja prokosmetyk.pl

Nasi redaktorzy na Prokosmetyk.pl to pasjonaci pielęgnacji, którzy z oddaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat pielęgnacji twarzy, dłoni i ciała oraz bogate doświadczenie w dziedzinie kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. Nasz zespół skupia się na tworzeniu artykułów, które nie tylko są ciekawe, ale także praktyczne i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dostarczać czytelnikom wartościowe porady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji, recenzje produktów kosmetycznych oraz inspirujące artykuły na temat zdrowia i urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?